Registracija į konsultaciją:

+370 612 09 466

info@sieloszemelapis.lt

LT/RU

Kuo skiriasi psichologas nuo psichoterapeuto ir psichiatro?

Psichologas – tai specialistas, baigęs psichologijos studijas universitete. Psichologas konsultuoja iškilus įvairioms problemoms tarpasmeniniuose santykiuose, šeimoje, darbe ir t.t. Tai vadinama psichologiniu konsultavimu. Psichologas gydo tik pokalbiu ir negali skirti gydymo vaistais.

Psichoterapeutas – tai psichologas arba gydytojas (dažniausiai psichiatras), kuris papildomai baigė psichoterapijos mokymosi programą. Taigi, šios srities specialistai gali būti vadinami psichiatrais psichoterapeutais arba psichologais psichoterapeutais. Psichoterapija nuo psichologinio konsultavimo skiriasi tuo, kad nagrinėja gilesnes psichologines problemas, orientuota į asmenybės pokyčius ir, lyginant su psichologiniu konsultavimu, paprastai yra ilgesnės trukmės (gali trukti keletą metų).

Psichiatras – tai gydytojas, įgijęs bazinį medicininį išsilavinimą bei atlikęs rezidentūrą psichiatrijos srityje. Psichiatras diagnozuoja psichikos sutrikimus, skiria gydymą, išrašo receptus. Dažniausiai psichiatras gydo vaistais, nors dalis psichiatrų užsiima ir psichoterapija.

5Priežastys,
dėl kurių žmonės delsia kreiptis į psichologą
1.  Baimė, kad kiti sužinos. Neretai žmogus bijo, kad kiti sužinos, jog jis turi kažkokių problemų, dėl kurių teko kreiptis į psichologą. Tačiau dabar daug žmonių patiria sunkumų, sprendžiant kuriuos, jiems yra reikalinga psichologo pagalba. Kreipimasis į psichologą tampa įprasta procedūra, kaip ir kreipimasis į stomatologą.
2.  Neigiama ankstesnė patirtis. Vieną kartą patekus pas nevykusį specialistą, būna sunku patikėti, kad kitur galima gauti tinkamą profesionalią pagalbą.
3.  Netikėjimas, kad galima padėti. Kartais žmonės netiki, kad pokalbiais galima padėti išspręsti jų sunkumus, problemas. Tačiau pas psichologą žmogus turi galimybę išsilaisvinti iš slegiančių jausmų, išanalizuoti situaciją ir suprasti, kas vyksta, kodėl ir ką daryti toliau.
4.  "Psichiatro" ir "psichologo" sąvokų painiojimas. Neretai galvojama, kad jei kreipiesi į psichologą, esi nesveikas, „psichas“. Iš tiesų, pas psichologus eina sveiki žmonės, turintys kasdienio gyvenimo sunkumų.
5.  Nežinojimas, kur ieškoti gero specialisto. Atsirinkti gerą specialistą nėra lengva. Specialisto galima ieškotis psichikos sveikatos centruose arba privačiuose klinikuose ir kabinetuose. Mūsų puslapyje rasite informaciją, į ką reikia atkreipti dėmesį renkantis psichologą.