Registracija į konsultaciją:

+370 612 09 466

info@sieloszemelapis.lt

LT/RU

Kuo skiriasi psichologas nuo psichoterapeuto ir psichiatro?

Psichologas – tai specialistas, baigęs psichologijos studijas universitete. Psichologas konsultuoja iškilus įvairioms problemoms tarpasmeniniuose santykiuose, šeimoje, darbe ir t.t. Tai vadinama psichologiniu konsultavimu. Psichologas gydo tik pokalbiu ir negali skirti gydymo vaistais.

Psichoterapeutas – tai psichologas arba gydytojas (dažniausiai psichiatras), kuris papildomai baigė psichoterapijos mokymosi programą. Taigi, šios srities specialistai gali būti vadinami psichiatrais psichoterapeutais arba psichologais psichoterapeutais. Psichoterapija nuo psichologinio konsultavimo skiriasi tuo, kad nagrinėja gilesnes psichologines problemas, orientuota į asmenybės pokyčius ir, lyginant su psichologiniu konsultavimu, paprastai yra ilgesnės trukmės (gali trukti keletą metų).

Psichiatras – tai gydytojas, įgijęs bazinį medicininį išsilavinimą bei atlikęs rezidentūrą psichiatrijos srityje. Psichiatras diagnozuoja psichikos sutrikimus, skiria gydymą, išrašo receptus. Dažniausiai psichiatras gydo vaistais, nors dalis psichiatrų užsiima ir psichoterapija.

5
Priežastys
dėl kurių žmonės delsia kreiptis pas psichologą
1.  Baimė, kad kiti sužinos. Neretai žmogus bijo, kad kiti sužinos, kad jis turi kažkokių problemų, dėl kurių teko kreiptis pas psichologą. Dabar daug žmonių patiria sunkumų, sprendžiant kuriuos, jiems yra reikalinga psichologo pagalba. Kreipimasis pas psichologą tampa įprasta procedūra, kaip ir kreipimasis pas stomatologą.
2.  Neigiama ankstesnė patirtis. Vieną kartą patekęs pas nevykusį specialistą, būna sunku patikėti, kad kitur gali gauti tinkamą profesionalią pagalbą
3.  Netikėjimas, kad galima padėti. Kartais žmonės netiki, kad pokalbiais galima padėti išspręsti jų sunkumus,problemas. Tačiau pas psichologą žmogus turi galimybę išsilaisvinti nuo slegiančių jausmų, išanalizavus situaciją, suprasti kas vyksta su juo ir dėl ko, ką daryti toliau.
4.  Painiojimas psichiatro ir psichologo sąvokų. Nereta galvojama, kad jei kreipiesi pas psichologą, esi nesveikas, „psichas“. Iš tiesų, pas psichologą eina sveiki žmonės, turintys kažkokių sunkumų.
5.  Nežinojimas kur ieškot gero specialisto. Atsirinkti gerą specialistą nėra lengva. Specialisto galima ieškotis psichikos sveikatos centruose, arba privačiuose klinikuose ir kabinetuose. Mūsų puslapyje rasite informaciją, į ką reikia atkreipti dėmesį renkantis psichologą.