Registracija į konsultaciją:

+370 612 09 466

info@sieloszemelapis.lt

LT/RU

Kuo skiriasi psichologas nuo psichoterapeuto ir psichiatro?

Psichologas – tai specialistas, baigęs psichologijos studijas universitete. Psichologas konsultuoja iškilus įvairioms problemoms tarpasmeniniuose santykiuose, šeimoje, darbe ir t.t. Tai vadinama psichologiniu konsultavimu. Psichologas gydo tik pokalbiu ir negali skirti gydymo vaistais.

Psichoterapeutas – tai psichologas arba gydytojas (dažniausiai psichiatras), kuris papildomai baigė psichoterapijos mokymosi programą. Taigi, šios srities specialistai gali būti vadinami psichiatrais psichoterapeutais arba psichologais psichoterapeutais. Psichoterapija nuo psichologinio konsultavimo skiriasi tuo, kad nagrinėja gilesnes psichologines problemas, orientuota į asmenybės pokyčius ir, lyginant su psichologiniu konsultavimu, paprastai yra ilgesnės trukmės (gali trukti keletą metų).

Psichiatras – tai gydytojas, įgijęs bazinį medicininį išsilavinimą bei atlikęs rezidentūrą psichiatrijos srityje. Psichiatras diagnozuoja psichikos sutrikimus, skiria gydymą, išrašo receptus. Dažniausiai psichiatras gydo vaistais, nors dalis psichiatrų užsiima ir psichoterapija.

5Priežastys,
dėl kurių žmonės delsia kreiptis į psichologą
1.  Baimė, kad kiti sužinos. Neretai žmogus bijo, kad aplinkiniai sužinos, jog jis kreipėsi psichologinės pagalbos ir laikys jį silpnu. Tačiau iš tikro kreipimasis į psichologą, susidūrus su sunkumais gyvenime yra tas pats, kas kreipimasis į odontologą, kai suskaudą dantį. Patirtis rodo, kad vis daugiau žmonių tai supranta ir pripažįsta.
2.  Neigiama ankstesnė patirtis. Susidūrus su specialistu, kuris neturėjo pakankamai žinių ir įgūdžių, kad galėtų padėti, vėliau būna sunku patikėti, kad kitur galima gauti tinkamą profesionalią pagalbą.
3.  Netikėjimas, kad galima padėti. Kartais žmonės netiki, kad pokalbiai gali padėti išspręsti jų problemas. Tačiau kalbėdamas žmogus turi galimybę išsivaduoti iš slegiančių jausmų, analizuoti situaciją, geriau suprasti, kas vyksta, ir kaip toliau elgtis. Taip pamažu prieinama prie problemos sprendimo.
4.  "Psichiatro" ir "psichologo" sąvokų painiojimas. Neretai galvojama, kad jei kreipiesi į psichologą, esi nesveikas, „psichas“. Iš tiesų, pas psichologus daugiausia lankosi sveiki žmonės, turintys kasdienio gyvenimo sunkumų.
5.  Nežinojimas, kur ieškoti gerą specialistą. Specialistą galima ieškotis psichikos sveikatos centruose arba privačiuose klinikuose ir centruose. Svarbu atkreipti dėmesį į jo išsilavinimą bei patirtį.